Po co komu Analiza Kolorystyczna...?

Witam :)
Dziś kilka słów na temat analizy kolorystycznej.
Co to takiego?
Analiza kolorystyczna to usługa dzięki której poznacie kolory najbardziej dopasowane do Waszego typu urody. Dzięki tej wiedzy możecie komponować swoją garderobę i wybierać kosmetyki zgodne z Waszą gamą kolorystyczną i wyglądać świetnie nawet bez makijażu. Tak, to możliwe. Stosując odpowiednie kolory przy twarzy możemy zmniejszyć cienie i worki pod oczami, spłycić zmarszczki, wyostrzyć rysy twarzy, podkreślić kolor oczu itp. I to wszystko bez ingerencji chirurgicznej i tony "tapety".
Koszty takiej usługi wahają się między 100 zł a 400 zł w zależności od regionu, umiejętności osoby wykonującej analizę (Stylisty, Kreatora Wizerunku, Kolorysty itp) oraz materiałów używanych do przeprowadzenia analizy (takich jak ramy kolorystyczne, chusty, folia złoto-srebrna, próbniki kolorów skóry i kosmetyków do makijażu).

Dzięki takiemu zestawowi możemy dokładnie określić typ urody, jakie kolory w ubiorze i makijażu są właściwe dla danej osoby oraz jakie kolory włosów będą najlepiej współgrać z cerą i kolorem oczu klienta. 

W jaki sposób określam typ urody klienta? Na początku określam temperaturę (czy przeważa chłodny czy ciepły typ). Dzięki złoto-srebrnej folii lub ramom obserwuję, w którym kolorze klient lepiej wygląda. Następnie przykładam próbki odcieni skóry, by potwierdzić temperaturę skóry. Kolejny krok to ramy kolorystyczne. Przykładam do twarzy klienta ramy z różnymi kolorami i obserwuję, jak zachowuje się skóra twarzy przy danych kolorach. Jeśli przyłożymy nieodpowiednie odcienie, skóra może wydawać się zaczerwieniona bądź ziemista, czasem nawet sina, oczy mogą stracić blask, zmarszczki mogą się uwypuklić itp. 

Kolejny krok to określenie temperatury, waloru i koloru oczu. Oczy bardzo dużo mówią o typie urody, bo ich właściwości nie da się trwale zmienić. Skórę zawsze możemy np. przyciemnić przez opalanie, więc diagnoza kolorystyczna na podstawie tylko koloru skóry może być złudna. Dalej dobieram kolory szminki, cieni do powiek, bronzera i różu, które będą idealnie współgrały z urodą. 

Bardzo ciężko znaleźć Panie, które nigdy nie farbowały włosów. Sama farbuję je od 10 lat i przerabiałam już wszystkie możliwe kolory. Nadal nie znalazłam koloru, który w 100 procentach byłby dla mnie idealny, ale jestem coraz bliższa odkrycia ideału ;) Jeśli mojej klientce brakuje pomysłu na fryzurę próbujemy razem znaleźć nowy kolor i propozycje odświeżenia fryzury. Moje klientki mogą sprawdzić np. jak będą wyglądały z grzywką ;) 

Dobrze dobrane kolory stroju i makijażu działają lepiej niż kilkanaście godzin snu ;) Wiedza na temat swoich kolorów naprawdę ułatwia życie i sprawia, że zawsze wyglądamy wspaniale :) Mało tego, nasza szafa będzie wypełniona ubraniami, które podkreślają nasze atuty, a przy tym świetnie że sobą współgrają. Komponowanie codziennych strojów będzie o wiele łatwiejsze, bo wszystko do wszystkiego będzie pasować. 

Jeśli macie ochotę na taką Analizę kolorystyczną to zapraszam do kontaktu :) Nie ważne w jakim zakątku kraju mieszkasz, zawsze możemy coś wymyślić, wystarczy tylko chcieć :) 


Miłego dnia :) 

Komentarze

Popularne posty