Wedding time

Witam :)

Jak się macie po świętach? Mam nadzieję, że nie przejedzeni ;) Wielkanoc to otwarcie sezonu ślubnego, dlatego dziś kilka słów o ślubach.
Zapewne byliście już na niejednym ślubie, może nawet mieliście już swój, albo wkrótce planujecie. Przygotowania do ślubu i wesela to niekończąca się walka z czasem i milion pomysłów na minutę... Jaką wybrać sukienkę, jakie dodatki, z czego ma być bukiet, jak przyozdobić salę, gdzie ma się odbyć wesele, jak usadzić gości.. i tak dalej, i tak dalej..... Firmy kateringowe i dekoratorzy prześcigają się w pomysłach jak uatrakcyjnić ten wymarzony dzień, jednak czasem nawet najpiękniejsze ozdoby i dania troszkę jakby przyćmiewają Parę Młodą. A to właśnie oni powinni błyszczeć tego dnia. Nie wspomnę już o niekoniecznie dobrze dobranej sukni ślubnej czy dodatkach, albo złym fasonie garnituru Pana Młodego - bo tak też się zdarza...
Jak tego uniknąć...? Wystarczy postawić na profesjonalną pomoc Stylisty Ślubnego lub dobrej firmy zajmującej się organizacją ślubów. Już widzę, jak większość z Was krytykuje, że to kolejny wydatek i że wesela są już i tak wystarczająco drogie. I tu się z Wami nie zgodzę. Osoby zajmujące się profesjonalnie obsługą ślubną i styliści ślubni wiedzą jak planować budżet śluby, doradzą gdzie można obciąć koszty, a gdzie lepiej nie. Do tego dzięki nim zaoszczędzicie sporo czasu, bo te osoby Was wyręczą w wielu czynnościach.
Jeśli nie wierzycie zróbcie listę rzeczy do załatwienia w ramach organizacji ślubu, ile czasu musicie poświęcić na każdą czynność i ile będzie to kosztować pieniędzy. Doliczcie do tego koszty paliwa czy telefonów, jakie musicie wykonać, żeby wszystko załatwić. A teraz flamastrem zaznaczcie to, co mogłaby zrobić za Was firma zajmująca się obsługą ślubną. Weźcie też pod uwagę, że zazwyczaj takie firmy mają kontakty i upusty np.  na usługi fotograficzne, salę weselną, kosmetyczkę itp... Stylista ślubny nie tylko dobierze krój sukni ślubnej, ale i wszystkie dodatki, strój Pana Młodego, może też dobrać kolory przewodnie całej imprezy, dodatki do wystroju sali i kościoła, ubierze rodziców Państwa Młodych oraz świadków. Ile czasu spędzicie na poszukiwaniu swojej wymarzonej sukni ślubnej? Ile czasu zajmie dobieranie do niej dodatków? Faceci nie lubią zakupów. Wyobraźcie sobie, że teraz Wasz facet musi przymierzyć kilkanaście garniturów, bądź przyjść na kilka przymiarek aby kupić ten jeden ślubny garnitur... Myślicie, że będzie zadowolony...? ;) Ze specjalistą ten czas skróci się do minimum.
Zostawiam Was z tymi przemyśleniami.

Poniżej kilka inspiracji, które stworzyłam dzięki zdjęciom z pinterest.com.Jak widzicie kolory w stylizacjach ślubnych mają ogromne znaczenie i to one nadają charakter całej uroczystości. Odpowiednio dobrane do urody Panny Młodej będą podkreślać jej piękno i nawet po całej nocy bez snu będzie się dobrze prezentować. Warto wziąć pod uwagę :)

Miłego dnia :)

Komentarze

Popularne posty