Studniówka po męsku

Witam :)

W poprzednim wpisie poruszyłam temat ubioru na bal studniówkowy dla Pań, teraz czas na Panów :)
Oni także chcą prezentować się jak najlepiej i potrzebują odświętnych strojów.
Żeby trochę ułatwić Wam wybór, Panowie, zrobiłam dla Was małą ściągę. A więc zaczynamy :)

Niezależnie od tego, jak się ubieracie na co dzień, Drodzy Panowie, na taką oficjalną uroczystość jak Studniówka musicie założyć garnitur. Jednak Wasz garnitur nie musi być nudny i wyglądać jak z szafy dziadka ;)  Nowoczesne kroje i materiały, a także duży wybór dodatków podkreślą Wasz indywidualny styl. 

Ważne jest, by dobrać odpowiedni rozmiar poszczególnych części stroju. Koszula, marynarka, spodnie... Wszystko musi leżeć idealnie. Wiem doskonale, że znalezienie odpowiedniego garnituru to nie lada wyzwanie, dlatego proponuję, żeby każdą część kupować oddzielnie lub poprosić krawca o dopasowanie. Rzadko się bowiem zdarza, żeby garnitur mierzony w sklepie był w 100% dopasowany do figury. Zwróćcie uwagę, czy materiał się nie marszczy, ani nie napina, czy rękawy i nogawki są odpowiedniej długości, czy przypadkiem nie wyglądacie jak w garniturze po młodszym czy starszym bracie ;)


Na www.pinterest.com znalazłam małą ściągę jak dobrać odpowiedni rozmiar koszuli i garnituru. To na pewno przydatne informacje nie tylko przy okazji Studniówki. Biała koszula to nieodzowny element ubioru na Studniówkę. Koszule są jednak różne - klasyczne, o kroju slim, z ozdobną lamówką, kolorowymi guzikami.. Możliwości jest wiele...Jedna rada - unikajcie koszul o sportowym kroju oraz takich z guziczkami na kołnierzyku.  Przedstawię Wam 6 najbardziej eleganckich, moim zdaniem, modeli: 1. Z ozdobnym przeszyciem przy kołnierzyku; 2. Z czarną lamówką przy guzikach (innych kolorów lamówki nie polecam); 3. O kroju slim - jest bardziej dopasowana w talii niż klasyczna; 4. Z czarnymi guziczkami i łamanym kołnierzem - tego typu kołnierzyk jest idealny do much; 5. Bez kołnierzyka, za to ze stójką - dla przeciwników krawatów i kołnierzyków; 6. Klasyczna - wskazana zwłaszcza dla Panów o pełniejszych kształtach. Jeśli nie lubicie białych koszul, zawsze możecie wybrać kolorową, ale musi być naprawdę dobrej jakości. Do czarnego czy grafitowego garnituru praktycznie każdy kolor koszuli będzie odpowiedni. Do granatowego dobrze wygląda koszula błękitna lub czarna (nr 1 i 3). Jeśli zakładacie białą marynarkę, najlepiej założyć czarną koszulę (może być z białym krawatem ta jak nr 4) lub fioletową (nr 2). Jednak kolorowa koszula to propozycja dla bardzo odważnych osób i tylko nieliczni będą dobrze wyglądać w tak odważnym zestawieniu.Wygodne i eleganckie buty to podstawa. W sklepach jest wiele różnych modeli - klasyczne, kolorowe, z połyskiem lub bez. Nie musicie wybierać klasycznych czarnych modeli (chociaż i te są bardzo ciekawe). Najważniejsze by buty były wygodne (i najlepiej rozchodzone na kilka dni przed balem). Najlepsze będą buty skórzane, ze skórzaną podeszwą - takie wytrzymają nie jedną imprezę.

Skoro jest koszula to powinien być i krawat, albo mucha. Wybór kolorów i materiałów jest ogromny. Ważne, by krawat czy mucha pasowały do Waszego wizerunku i karnacji oraz do stroju partnerki.

Pasek to także nieodłączny element garnituru. Bez skórzanego paska garnitur wygląda na niedopracowany a nawet niechlujny. Pasek nie może być ani za długi (nie zapinamy go na ostatnią dziurkę), ani za krótki (czyli nie zapinamy go również na pierwszą). Klamra czy sprzączka powinny być w miarę dyskretne i proste. 


Mam nadzieję, że choć trochę ułatwiłam Wam przygotowania do Studniówki. 
Życzę Wam udanej imprezy i powodzenia na maturze :)


fot: www.pinterest.com, www.galanteriaosobista.pl, www.domodi.pl


Komentarze

Popularne posty