A Wy jakie znaleźliście prezenty pod choinką...?

Witam :)
Jak Wam mijają pierwsze dni nowego roku...? Mam nadzieję, że dobrze, bo mi wręcz rewelacyjnie :)

Chciałabym dziś pokazać Wam co znalazłam pod choinką ;)
Jak już pewnie zauważyliście jestem molem książkowym. Dlatego 3 dodatkowe lektury ucieszyły mnie ogromnie. A żeby szczęścia było więcej to są to książki o modzie i psychologii :D
A oto one :) pochłonęłam je w tydzień. Teraz czas powtórzyć lekturę dla utrwalenia ;) Wiem, że nie wszyscy muszą podzielać moją pasję do czytania, ale są takie pozycje, które warto przestudiować chociażby po to, by poznać lepiej samego siebie.


Pierwsza książka "Potęga podświadomości" Josepha Murphy'ego to prezent od mojej kuzynki. Autor poświęcił wiele lat na badanie fenomenu zależności między psychiką ludzką a bogactwem. Murphy był światowej sławy pisarzem, filozofem, nauczycielem i prekursorem pozytywnego myślenia. 


Zerkając na spis treści i wstęp możemy stwierdzić, że to kolejne "lanie wody" o tym, że trzeba być nastawionym do życia pozytywnie. Ale zagłębmy się nieco dalej i przeczytajmy chociaż pobieżnie fragmentów. 


Murphy za pomocą nauki i swojego doświadczenia przedstawia nam po kolei czym jest umysł ludzki,  jak działa świadomość i podświadomość człowieka i jaki to ma wpływ na nasze życie. 

Autor podaje też gotowe recepty na sukces- trzeba tylko chcieć ich użyć i nie bać się swoich marzeń. Dzięki tej książce możecie poznać siebie- swoje wady i zalety, swoje marzenia i cele. Być może ta książka ukaże Wam zupełnie nowe horyzonty, pomoże określić czego tak naprawdę chcecie od życia. 


 Druga książka to "Love Style Life" Garance Dore- francuskiej fotografki, rysowniczki, pisarki i blogerki w jednym ;) Laureatka wielu nagród m. in. Nagroda Fashion Blogger Style of the Year (2011), Top 25 Women in Fashion (2012), 30 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Fashion (magazyn Elle).

A oto jaki opis znajdujemy na początku książki.

Już spis treści zdradza, że jest to książka bardzo życiowa, trochę emocjonalna i w 100 % oddaje charakter artystki. 

Garance zamieściła w książce wiele pięknych ilustracji swojego autorstwa. Trzeba przyznać, ze ma talent i klasę. Nie ma tu przepychu- prosta surowa linia i plamy koloru. Prosto ale wyraziście. I stylowo oczywiście ;)

Autorka opowiada o swoim życiu, rodzinie, zamieszcza zdjęcia z prywatnych albumów. Chce, aby czytelnik poznał jej historię- chce być jak koleżanka, którą znamy od dzieciństwa. Wyjaśnia swoje pochodzenie, bogate drzewo genealogiczne i zamiłowanie do mody i kolorów. 

Garance pokazuje nam też swoje ulubione ubrania, triki makijażowe, a nawet daje wskazówki jak dobrze wychodzić na zdjęciach. Pokazuje też jak wygląda jej dzień pracy (w wielkim skrócie oczywiście ;) i jak się zmieniał na przestrzeni lat. Daje nam możliwość wejścia do jej świata- i jak tu z takiego zaproszenia nie skorzystać ;)


A to ostatnia, ale równie cenna dla mnie pozycja "Piękna każdego dnia- 365 wskazówek stylistki". Autorką jest Alicja Bogdan- Osobista Stylistka, Stylistka Ślubna, Personal Shopper i Trenerka Stylu. 
Książka ta jest inna niż wszystkie, które do tej pory czytałam. Pomimo, że jest napisana przez Stylistkę nie zawiera ani jednego zdania o jej życiu prywatnym. Postać pani Alicji przybliża nam jedynie opis z okładki książki. 

Punkt pierwszy i zarazem najważniejszy w tym poradniku to wiara we własne piękno. I chociaż rzadko się do tego przyznajemy to nie potrafimy doceniać swojego piękna. I to dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Widzimy w sobie najpierw wady, a dopiero później zalety. Trzeba zmienić tę kolejność. Nie porównujmy się ze zdjęciami modelek z gazet- w rzeczywistości tak nie wyglądają. To tylko dzieło grafików. Nie jedna z nas- zwykłych kobiet- wygląda lepiej nawet bez makijażu niż "gwiazdy" z kolorowych magazynów. Doceńcie siebie Drogie Panie.
 Poradnik jest podzielony na 365 rad- 1 rada na 1 dzień jeśli nie lubimy dużo czytać ;) Warto je zgłębić, bo możemy niewielkim nakładem pracy poprawić swój wizerunek i swoje samopoczucie zarazem. Nie musimy być modelkami, ale możemy wyglądać jak one (nawet nosząc rozmiar 46). Wystarczy odrobina chęci i pomysłowość. 
Rady Pani Alicji nie są bynajmniej wyssane z palca- są poparte badaniami naukowców i doświadczeniem stylistów  i poukładane w przystępny dla czytelnika sposób. Niektóre pozycje są Wam doskonale znane z czasopism czy programów telewizyjnych, inne będą nowością i zaskoczeniem- tak jak dla mnie ;) Przyznajcie sami, że lepiej mieć podstawową wiedzę zawartą w jednej książce i czytać ją nawet kilkukrotnie w razie potrzeby niż przeszukiwać stosy magazynów i filmów w poszukiwaniu natchnienia :)


No to teraz pochwalcie się swoimi prezentami. Czy były też tak inspirujące...? Czy też sprawiły Wam tyle radości..?  Czekam na Wasze relacje :)

Miłego dnia :)

Komentarze

Popularne posty